Prawnik bez Togi – nasze wrażenia oraz fotorelacja

Jako specjaliści obserwujemy nie tylko bieżące wydarzenia i zmiany w kraju, ale również podejście młodych ludzi do wykonywania zawodu prawnika. Studia prawnicze są jednymi z tych najbardziej obleganych na polskich uniwersytetach. Częściej jednak słychać głosy, że każde kolejne pokolenie prawników jest mniej ambitne, a prawnicy produkowani są „taśmowo”. Wydaje się, że osoby wypowiadające tego typu twierdzenia nigdy nie „wyciągnęły ręki” w stronę uniwersytetów i nie rozmawiały z młodymi adeptami sztuki prawniczej – do czego zachęcamy na wzór SDZLEGAL SCHINDHELM.

Jak tylko pojawił się pomysł zorganizowania spotkania ze studentami Wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii nie zastanawialiśmy się długo, od razu wiedzieliśmy, że będzie to strzał w przysłowiową „dziesiątkę”. Każdy z nas przechodził przez poszczególne szczeble kariery prawnika. Tym samym wiemy, że ważne są nie tylko osoby, które podejmują kluczowe decyzje, podpisują pozwy, czy inne dokumenty, ale także te, które pomagają w ich tworzeniu, wypracowaniu odpowiedniej koncepcji itp. Obecnie kancelarie prawne zamykają się na przestrzeń akademicką, co jest błędem. Kluczowe bowiem na etapie wczesnego rozwoju prawnika, jest jego prawidłowe ukierunkowanie. Nie jest tajemnicą, że ludzie właśnie na tym etapie nie wiedzą do końca jaką dziedziną prawa chcąc się zajmować w przyszłości, ale po to mają „starszych kolegów”, którzy powinni im przedstawić specyfikę pracy w branży.

Ostatnie spotkanie organizowane przez SDZLEGAL SCHINDHELM na Uniwersytecie Wrocławskim z cyklu „Prawnik bez Togi” pokazało, że mimo młodego wieku studenci szukają pomysłu na siebie. Co więcej, momentami są oni bardziej dojrzali od swoich starszych kolegów będących już na aplikacjach korporacyjnych. Nie spodziewaliśmy się, że obecnych będzie aż 50 (!!) osób. Niemniej jednak liczba chętnych biorących udział w wydarzeniu to nie jedyny plus, miło nam było odpowiadać na liczne i rzeczowe pytania związane z ewentualnymi etapami kariery prawnika. Na tym poziomie, liczą się nie tyle osiągnięcia, co słuszność podejmowanych wyborów.

Dlatego też chcieliśmy podziękować wszystkim za przybycie na nasze inaugurujące cykl spotkanie „Prawnik bez Togi” i zapraszamy do udziału w kolejnych warsztatach z tematyki prawa spółek, prawa pracy, restrukturyzacji i podatków. Na pierwszy ogień „Transakcje M&A dla początkujących”. Więcej informacji wkrótce, a poniżej mała fotorelacja z pierwszego spotkania.​