Redakcja bloga

Tomasz_Szarek

Tomasz Szarek Radca prawny / Redaktor naczelny

Doradza krajowym i zagranicznym podmiotom w zakresie prawa spółek, M&A oraz legal / competition compliance. Kierując działem prawa spółek SDZLEGAL SCHINDHELM i funkcjonującą w jego strukturach praktyką compliance doradza podmiotom w procesie tworzenia i wdrażania polityki compliance ze szczególnym uwzględnieniem legal i competition compliance. Trener specjalizujący się w szkoleniach z zakresu tematyki odpowiedzialności menadżerów, legal/competition compliance oraz kontroli gospodarczej przedsiębiorstwa. Autor szeregu opracowań i wykładów z zakresu prawa spółek i compliance

Email: tomasz.szarek@sdzlegal.pl

_ledzikowski

dr  Marcin Śledzikowski Radca prawny

Doradza krajowym i zagranicznym klientom w zakresie prawa spółek, fuzji i przejęć oraz prawa upadłościowego i restrukturyzacyjnego. W SDZLEGAL SCHINDHELM pracuje w dziale prawa spółek i M&A. Wielokrotnie brał udział w projektach związanych z zakładaniem, zarządzaniem, jak i reorganizacją spółek. Od 2013 r. uczestnik stacjonarnych studiów doktoranckich w Zakładzie Prawa Gospodarczego i Handlowego, Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie realizuje pracę naukową dotyczącą charakteru odpowiedzialności członków zarządu spółek kapitałowych. Autor szeregu opracowań i publikacji z zakresu prawa handlowego w czasopismach ogólnopolskich.

Email: marcin.sledzikowski@sdzlegal.pl

 

OLA

Aleksandra Berger Aplikant adwokacki

Specjalizuje się w prawie konkurencji, prawie spółek, prawie umów handlowych, fuzjach i przejęciach oraz prowadzi szkolenia z zakresu prawa antymonopolowego. Przez dwa lata pracowała w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, gdzie zdobyła doświadczenie w prowadzeniu postępowań antymonopolowych oraz brała udział w kontrolach i przeszukaniach UOKiK u przedsiębiorców. Autorka szeregu publikacji z zakresu prawa ochrony konkurencji i Compliance oraz prelegentka międzynarodowych konferencji, w tym organizowanych przez Komisję Europejską w Brukseli i Paryżu. Jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Warszawskim oraz europejskich studiów prawniczych w College of Europe.

Email: aleksandra.berger@sdzlegal.pl